В Кам’янці Подільському знову велика турка.

В Кам’янці Подільському знову велика турка.
 
Слово “кава” сьогодні означає не тільки смачний напій, воно має чимало значень. Вживається кава всюди, всіма і постійно. Кава для сучасних людей означає дуже багато. Кава – це  все. Кава завжди поруч! 
 За легендою, першою людиною, яка випила чашку кави, був такий собі пастух Кальді, який жив у 9-му столітті. Він помітив, що його кози стають значно енергійнішими, коли поїдять червоних ягід одної з рослин. Він набрав ягід і приніс їх мусульманському святому, а той кинув їх у вогонь. Запах смаження був настільки чудовим, що вони швиденько зібрали зерна, помололи їх, змішали з водою та випили щойно винайдений напій. 
Втім, перше свідоцтво, яке заслуговує на довіру, належить до 15 століття: це згадування про суфійських ченців, які пили каву на території сучасного Ємену. Більш широкого вжитку напій набув у перших кав'ярнях Каїру та Мекки, а згодом мандрівники, авантюристи та торгівці поступово познайомили із кавою весь світ.
Пройшло вже більше ніж триста років з того часу, як кава завоювала Європу і стала особливою рисою її культури.
Пити каву перетворилося на ритуал, і на початкуXIX століття       з’явилися перші „кавовізібрання”, які незабаром стали культурними салонами. Люди насолоджувалися кавою та  жваво обговорювали мистецтво, літературу, філософію, політику, музику та живопис. 
Вжедовгі роки вчені сперечаються щодо факту, як впливає кава на наш організм. Хтось голосно кричить про згубні властивості цього напою, погрожуючи його прихильникам всілякими недугами, а хтось, навпаки, намагається довести, що в помірній кількості кава діє досить позитивно на організм людини.
Японські вчені відмічають, що чашка кави кожного дня знижує ризик захворювання на рак печінки, хвороби Паркінсона та деяких різновидів діабету. Разом  з тим, лікарі нагадують й про те, чим вас може нагородити непомірне вживання цього напою – хвороби серця, безсоння, високий тиск... Цей перелік відомий усім прихильникам зілля, звареного на кавових зернах. Але, відвертокажучи, всі ці жахи не зупиняють справжніх прихильників цього напою. І їх можна зрозуміти: що може бути краще чашки кави в середині робочого дня? 
Давно доведено, що після склянки цього напою люди стають більш контактними, і цією його властивістю успішно користуються в діловій сфері при переговорах, а тепер вчені виявили, що кава взаємопов'язана з лібідо людини.
Кам’янчанизапрошуютькавоманівна фестиваль “Кам’янецька турка” - 2015.
Минулого року у місті зварили 333 літри кави у велетенській турці, яка увійшла до “Книги рекордів України”. Цього року гостей свята знову частуватимуть смачним напоєм. Свято кави буде проходити на центральній площі Старого міста, де розміститься стилізоване кавове містечко.
“Упродовж 1-3 травня у місті проходитиме кавовий ярмарок, майстер-класи створення картин для інтер’єру з кавових зерен для дітей, кавовий спринт (забіг офіціантів з кавою) та велопробіг, гадання на кавовій гущі, конкурси "Забіг в мішках”, "Кавовий силач”, "Малюнок на тротуарі”. На центральній сцені фестивалю свої таланти демонструватимуть поети, музиканти, співаки та танцюристи міста.
Цього року Кам'янець має амбітні плани започаткувати новий фестиваль, що пов’язаний з розвитком кавової справи у місті. Адже, опираючись на дослідження польського історика Даріуша Колодзейчика, турецька кава з’явилась вперше на теренах сучасної України саме у Кам’янці-Подільському через те, що місто розташовувалось на перетині торгівельних шляхів між Заходом та Сходом. Саме у Кам’янець-Подільський було доставлено першу партію ароматної кави під час 27-літнього турецького правління. Цілком закономірно, що тут у 1672 році було засновано першу кав’ярню. А вже на 1681 рік у місті було 10 кав’ярень (у Відні першу кав’ярню відкрили лише через два роки!).
Сьогодні, прогулюючись Кам’янцем Подільським, ми можемо відчути забутий кавовий аромат. Багато місцевих кав’ярень і ресторанчиків пропонують широкий  спектр  кавових напоїв, відтворюючи тим самим яскраву сторінку історії міста.
Часи змінюються, роки ідуть, змінюється та вдосконалюється спосіб приготування кави. Існує багато рецептів приготування, існує багато технічних винаходів здатних донести весь смак та аромат кави до кожного з нас. 
Компанія Coffee Pause також робить свій внесок в розвиток кавової справи в Кам’янці Подільському. Ми стараємося для Вас, для кожного нашого покупця, пропонуємо смачну каву та працюємо над тим, щоб Ваша техніка завжди була справною, та готувала Вам смачну каву.
Кава завжди поруч!